חישוב מסלול מחדש!

השתלת שיער בטורקיה?

השתלת שיער בטורקיה? חישוב מסלול מחדש!

לתיירות רפואית להשתלות שיער יכולות להיות השלכות יקרות!

ג’נבה – 18 במאי, 2016

למאמר המקור באתר ISHRS 

מהדהדת ההתראות לצרכן שהונפקו על ידי החברה הבינלאומית של הכירורגיה לשיקום שיער (ISHRS) על המגמה הגוברת של טכנאים המבצעים ניתוח לשיקום שיער ואת ההשלכות החמורות הנגרמות בפועל עבור מטופלים, ISHRS מזהיר את ציבור הצרכנים אשר עשויים לשקול לנסוע לטורקיה או למדינות המביאות טכנאים טורקים עבור ניתוח להשתלת שיער! חובה לחקור ביסודיות  שהרופא מבצע בעצמו את שחזור השיער הולכים וגוברים הדיווחים  של מטופלים העוברים השתלות שיער זולות על ידי טכנאים בחו”ל, וללא פיקוח רפואי בפועל זה אינו חוקי ואף מסוכן.
“אף אחד לא צריך לחשוב אפילו שניתוח קוסמטי קטן הוא לא ניתוח, בדיוק כמו שהחלטות רפואיות צריכות להיעשות תמיד במהלך הליכים קוסמטיים על ידי רופאים בלבד כמו גם כמות התרופות הניתנת למטופל חייבת להיות בפיקוח רפואי, ובמקרים מסוימים מותאם, במהלך ניתוח “, אמר ד”ר א ‘קין, MD, (טוסון, אריז’), חבר הוועד המנהל של ה- ISHRS. “אנו מוצאים כי המטופלים המעונינים לעבור השתלות שיער בחו”ל מפותים על ידי אישורים של הרופאים, “זה הוא תרגיל הפתיון הקלאסי” ומה שבאמת קורה הוא שהניתוח בפועל מתבצע על ידי טכנאי שאינו מגיע מתחום הרפואה ואינו מורשה לבצע ניתוח.
זה הוא נוהג מסוכן שמעמיד את המטופלים בסיכון חמור מאוד“.
בטורקיה, למשל, הגבלות שבוצעו לאחרונה על ידי משרד הבריאות הטורקי על ביצוע ניתוחים אומר שניתן לבצע ניתוחי השתלת שיער מחוץ לבית החולים, מה שהופך את בתי החולים הפרטיים למקום היחיד שבו ניתן לבצע השתלות שיער באופן חוקי. הגבלות אלה הובילו לניתוחים בשוק השחור, כשטכנאים מבצעים באופן לא חוקי השתלות שיער בבתי חולים פרטיים או במרפאות. זה הביא לניתוחי מחירים נמוכים יותר, אשר מושכים מאוד למטופלים שלא ידעו זאת ממדינות אחרות המבקשות השתלות שיער, מה שהפך את טורקיה לנקודה חמה של תיירות רפואית. למעשה, ה- TURSAB (ועדה העובדת עם משרד הבריאות הטורקי) מדווח כי הכנסותיה של טורקיה מתיירות רפואית ב -2015 עלו על 4.5 מיליארד דולר (USD).
למרות המחיר הנמוך שפעמים רבות מוצע להשתלות שיער שבוצעו באופן בלתי חוקי על ידי טכנאים, זה יכול להתבטא במחיר גבוה במיוחד על ידי הצבת חולים בסיכון של כישלון באבחן הפרעות שיער ומחלות מערכתיות קשורות, וביצוע ניתוח מיותר או לא מומלץ. ISHRS מאמינה כי סיכונים פוטנציאליים אלה עלולים לסכן את בטיחות המטופל ואת תוצאות הטיפול.
“שוק שחור להשתלות שיער מרפאות בטורקיה מתנהלות כטרף על תיירים רפואיים שאינם מודעים לתרגיל זה, פלח גדול נמשך על ידי ניתוח זול במיוחד מטופלים ממדינות ערב לרוב שאינם עושים את שיעורי הבית שלהם על ידי מחקר של שיטות אלה”, אמר דוקטור טייפון Oguzoglu, MD , (איסטנבול, טורקיה), חבר האגודה לשחזור השיער ISHRS. “על המטופלים לנקוט אמצעי זהירות קיצונית ולחקור ביסודיות אם המנתח לשיקום שיער אם הוא רופא מנוסה, וכי כל ההיבטים של הניתוח, מתחילתו ועד סופו, מבוצעים על ידי הרופא ולא על ידי רופא מזויף טכנאי או אחות. טורקיה: צומחת ומדבקת את אירופה, המזרח התיכון וארצות הברית. יש דיווחים על מרפאות בגרמניה, בישראל, בהולנד ובבלגיה, שבהן קבוצות טכנאים טורקיות בלתי חוקיות מבצעות ניתוח בחסות רופאים כלשהם “.
השתלות שיער היא בשיא של כל זמנים, עם ISHRS דיווח מנהל העיסוק של 2015 כי 397,048 הליכי שיקום שיער כירורגית בוצעו ב 2014 – זינוק 76% אחוזים לעומת שנת 2006. העליות הגדולות דווחו במזרח התיכון, מקסיקו / מרכז ודרום אמריקה, ואסיה
כדי לסייע למטופלים לקבל החלטות מושכלות על ניתוח לשיקום שיער, ה- ISHRS מייעץ למטופלים פוטנציאליים לשאול את השאלות הבאות, וכן שאלות לגבי עלויות, סיכונים והטבות לטווח קצר וארוך ותכנון:
  1. מי יאבחן את נשירת השיער שלי וימליץ על אפשרות טיפול?
  2. מהיא ההכשרה שלהם, רישוי וניסיון בטיפול בנשירת שיער?
  3. מי יהיה מעורב בביצוע הניתוח שלי, איזה תפקיד הם יבצעו, ומהו השכלתם, ההכשרה, הרישוי והניסיון שלהם בביצוע ניתוח לשיקום שיער?
  4. האם מישהו לא מורשה על ידי המדינה לעשות חתכים או השתלות במהלך הניתוח שלי?
  5. אם כן, זהה את האדם הזה, הסבר את התפקיד הספציפי שלו ומדוע מותר לו מבחינה משפטית לבצע אותו
  6. .האם כול המעורבים בניתוח שלי מכוסים על ידי ביטוח רשלנות רפואית?
כאשר השתלת שיער מבוצע על ידי הרופא הנכון, ניתוח של היום לשיקום שיער בבטחה וביעילות יוצר מראה טבעי, ותוצאות קבע כי הם כמעט בלתי ניתנים לגילוי.
ISHRS
האיגוד הבינלאומי לשחזור ןכירוגית השיער (ISHRS) הינו ארגון עולמי ללא כוונת רווח, המוביל והמוערך בתחום טיפול ושיקום נשירת שיער עם יותר מ -1,200 חברים ב 70 מדינות ברחבי העולם. מעל לכל, ISHRS מוקדש להשגת מצוינות תוצאות המטופל על ידי קידום הסטנדרטים הגבוהים ביותר של פרקטיקה רפואית, אתיקה רפואית, ומחקר בענף השיקום הרפואי. ISHRS מספק גם חינוך רפואי מתמשך לרופאים המתמחים בניתוח השתלות שיער ומחויב לספק את המידע העדכני ביותר על טיפולים רפואיים וכירורגיים לצרכנים הסובלים מנשירת שיער, ואת הנפוץ ביותר מאלופציה אנדרוגנטית – דפוס התקרחות זכרית ונשירת שיער נשית. היא הוקמה בשנת 1993 כחברה הבינלאומית הראשונה כדי לקדם את איכות, שדרוג, וחינוך לאנשי מקצוע מתחום ניתוח לשיקום שיער. לקבלת מידע נוסף על האיגוד, בקר בכתובת www.ishrs.org.

מעוניין לקבל יעוץ מקצועי והצעת מחיר?

התחל היום עם ייעוץ מקוון בחינם! וגלה כיצד אנחנו יכול לעזור להחזיר לך את השיער ואת הביטחון העצמי שלך.

מלא את הטופס כעת

הודעתך נשלחה

תודה!