חדשות ועדכונים

מה חדש בעולם השתלות השיער?

השתלת שיער – אדם או רובוט?

השאלה הזו נשאלת בהקשר לתעשיות רבות – האם הרובוטים יחליפו את בני האדם?

מכונה נגד אדם הייתה נושא חם בפגישת המאסטרים האחרונה של DHI, המפגש השנתי של המומחים לשיקום שיער. בגלל יותר ויותר מרפאות העוסקות באוטומציה בניתוחי השתלת שיער, בין באמצעות רובוטים, מכונות או מחלצים אוטומטיים, היה צורך לדון בה לעומק.

במאמר זה אנו מסבירים את האוטומציה של השתלות שיער יחד עם היתרונות והחסרונות של האדם לעומת המכונה.

האם ניתן להחליף את האדם על ידי מכונה?

האם טכניקות השתלת שיער אוטומטיות באמת מסוגלות להתחרות פנים אל פנים בשיטות ידניות? האם באמת ניתן להחליף את האדם במכונה במקרה זה? האם לשיטות אוטומטיות אלה יש יתרונות אמתיים? בדקנו לעומק הדברים והממצאים איך לומר בעדינות… מלאים בחסרונות בעיקר במיוחד ולצערנו עבור המטופלים.

מהי השתלת שיער אוטומטית?

השתלה אוטומטית של הזקיק היא טכניקת מיצוי יחידות של הזקיק הנעשית באמצעות מכונה. המכונות הידועות ביותר הן הרובוט של Safer ו- Artas®. חלק מהמרפאות משתמשות גם במחלץ אוטומטי, כמו אלה המשמשים להשתלות ‘בעלות נמוכה’ במדינות כמו תאילנד.

לצורך שאיבת זקיקים, חברת Safer® משתמשת בראש מחלץ המסתובב אוטומטי עם ואקום. ניתן לתכנת אותו כדי לשנות את מהירות הסיבוב. לאחר שרטוט, השתלים מוחזקים בחדר אחסון הממתינים להשתלה. בעזרת פיסת יד עם בוכנה, “השתלים” השתלים לתוך החתכים (או החריצים) שנעשו בעבר באזור הנמען.

באמצעות Artas®, הרובוט משתמש בטכנולוגיית הדמיה דיגיטלית כדי למפות ולנתח את הקבוצות הטבעיות של שיער בקרקפת המטופל. החברה האמריקאית שפיתחה את הטכנולוגיה השקיעה כמה מאות מיליוני דולרים בפיתוחה והבטיחה כי ברגע שתוגדר, מערכת הסורקים התלת מימד תוכל לנתח את הכיוון, הזווית, העומק וצפיפות השיער.

היתרונות של מערכות אוטומטיות

השימוש במערכות אוטומטיות, בין אם באמצעות רובוטים או מחלצים ממונעים, מקצר באופן משמעותי את משך ההליך וכך מפחית את העלות. ההיבט הכספי הוא יתרון למרפאה (פחות צוות עובדים וניתן לתאם פגישות מרובות במהלך היום) ומציע גם למטופל מחיר תחרותי, אולם זול יותר אך אינו טוב יותר!.

גבולות השתלת השיער האוטומטית

שיטות השתלות אוטומטיות מתמקדות בשלב החילוץ על חשבון שלב היישום, כאשר האחרון חשוב יותר למטופל. מגבלות אוטומציה מפורטות להלן.

עם הרובוט של Safer:

– הקוטר הגדול יותר והסיבוב של המחלץ אוטומטי מקדם צלקות ואפקט “מרוטש” באזור התורם.

– זווית הידית הסיבובית כאשר הוא חודר לעור אינה תמיד זהה לזו של ציר הזקיק בעור (אשר עשוי להיות שונה לפעמים מכיוון השיער היוצא של הקרקפת).

יניקת האוויר גורמת להתייבשות הזקיקים מה שמסכן את הישרדותם וכן את קצב הצמיחה המחודשת.

– חתכים לקבלת השתלים מבוצעים בעזרת אזמל באזור ההשתלה. החתכים הם בקוטר במכוון רחב יותר מכף היד (לרוב עד 1.4 מ”מ). חתכים אלה מעודדים מראה “קליפות תפוז” על הקרקפת ואינם אידיאליים לפיקוח על זווית וכיוון צמיחת השיער.

עם הרובוט Artas®:

– לאחר ההגדרה, מכונה זו אינה דורשת נוכחות של רופא המומחה במיוחד להשתלת שיער כדי לבצע את עבודתה.

– בפועל, לתוכנה מגבלות – היא סורקת רק את החלק החיצוני של הקרקפת, ומקשה לצפות את כיוון הזקיקים שמתחת לעור.

– מחלץ הזקיקים הוא לרוב בקוטר גדול בהרבה מאלו המשמשים בחילוץ ידני או ב 3T החדשה.

– קשה להשתמש בצידי הראש כאזור תורם נוסף, כאשר הרופאים המנוסים ביותר בוחרים לעתים קרובות לעבור לחילוץ ידני.

– למרות העלויות הכרוכות בפיתוח, מכונה זו לא באמת הצליחה.

ההבדל בהשתלות שיער ידניות

לצורך השתלת שיער הטובה ביותר האפשרית, נדרשת תשומת לב לפרטים הקטנים לאורך כל התהליך והתוצאה צריכה להיות ללא דופי. גורמים רפואיים, מתמטיים ואמנותיים חייבים להתחשב ולהתבצע על ידי רופאים מומחים בשיקום שיער. לבני אדם יש את היכולת לקרוא רגשות  ולהסתגל לצורך השגת התוצאה הטובה ביותר.

השתלת שיער ישירה  מבוצעת על ידי רופא מומחה מוסמך DHI מתחילתו ועד סופו. הזקיקים מופקים בעזרת כלי ייעודי המיועד למזער את הנזק בזקיק השערה וברקמת הקרקפת שמסביב. זקיקים בודדים נשמרים בתמיסת צמיחה הנקראת HypoThermosol TM בטמפרטורה קבועה בכדי להבטיח התפתחות וצמיחה מיטביים לאחר ההשמה. HypoThermosol TM משמש בדרך כלל בהליכי השתלת איברים גדולים ומביא לשיעור ההשרידות המקסימאלי של השיער. זקיקי שיער מושתלים בעזרת כלי מיוחד אחר, מזרק DHI, המאפשר לרופא המומחה של DHI לשלוט על עומק, כיוון וזווית המיקום, ומעניקים לך תוצאה טבעית במיוחד. אין גם צורך ליצור חורים מקבלים באזור הטיפול בעזרת DHI. זה מאפשר לרופא להשיג צפיפות שיער גבוהה יותר במידת הצורך.

הצעדים הבאים

השלב הראשון הוא התייעצות כדי לקבוע אם הניתוח מתאים לך. אפשרויות הטיפול שלנו מותאמות אישית לדרישות הפרט, על בסיס ידע וניסיון רפואי תקין. יש לנו ניסיון של למעלה מ 49 שנה בשיקום שיער, 75 מרפאות ברחבי העולם וטיפלנו ביותר מ- 250,000 לקוחות מרוצים.

אם שקלת אפשרויות טיפול בנשירת שיער, תוכל להתקשר אלינו למספר 03-7427799 כדי שנוכל לענות על כל שאלה שיש לך ולהראות לך כיצד ההבדל ב- DHI יכול לספק פיתרון טבעי וקבוע לנשירת שיער שלך.

מעוניין לקבל יעוץ מקצועי והצעת מחיר?

התחל היום עם ייעוץ מקוון בחינם! וגלה כיצד אנחנו יכול לעזור להחזיר לך את השיער ואת הביטחון העצמי שלך.

מלא את הטופס כעת

הודעתך נשלחה

תודה!